Shards of Sharn

The demon's blood

Z pamiętnika Fern.

W końcu wszystkim udało się opuścić zatęchłą Cadeę.
No nie wszystkim… Evar Do’Ran pozostał w Cadei i właściwie nie przekazał dla nas żadnej informacji co się z nim dzieje. Jedynie Khaal Sarkan poinformował nas o tym, że Protektor poprosił go o pozostanie. Dziwne… Niepokojące nawet… Ale zdaje się, że nie dla członków reszty drużyny.

Ja, David i Moss dogoniliśmy Ankhesenamun, którą cierpliwie eskortował Alstron Ningel krótko przed osiągnięciem mostu nad wyschniętą rzeką. Po krótkiej “przeprawie” z opornymi, tępogłowymi strażnikami udało nam się go przebyć. Nie wdając się w szczegóły, bo szkoda strzępić język na temat poziomu dyskusji z tymi pachołkami, których mózgi zagotowały się najpewniej od przebywania cały czas w ciężkich hełmach na słońcu, pozwolili nam poczekać na resztę drużyny.

Gdy już dołączyli do nas (ku mojemu niepocieszeniu) Khaal Sarkan i Keira ruszyliśmy dalej w kierunku Hury. Po drodze drużynie przyświecały przeróżne cele, jeden z nich szczególnie mi się nie podobał. Nie sądziłam, że stanę przed koniecznością gremialnego upuszczania sobie krwi… Jednak nadrzędny cel pozostał wciąż ten sam, dotrzeć do Istarii i wyjaśnić zagadkę plugawych. Tym bardziej, że David okazał się jednym z nich. Przez chwilę myślałam, że dojdzie do samosądu, jednak drużyna wykazała zaskakująco wysoki poziom tolerancji, mimo, że mnie niektórzy prawie zlinczowali za odmowę wykonania testu. Czyżby zasadnicza przyczyna różnicy w traktowaniu polegała na tym, że mam między nogami co innego niż David?

Po drodze, urozmaiconej spotkaniem kamiennych rekinów, na które jednak postanowiliśmy nie polować, zatrzymaliśmy się w Khalamedzie, gdzie szczerze mówiąc nie miałam zamiaru zabawić zbyt długo, nawet kosztem oddzielenia się od drużyny. Jednak kompletnie nieprzewidywalny rozwój wypadków i zupełnie nieoczekiwane spotkanie sprawiło, że dłuższy przystanek będzie konieczny. Teraz najważniejszy jest… Kevlamin Istarian. Cała nadzieja w naszych magach, oby Alstron Ningel i Moss zdołali mu pomóc. W przeciwnym razie wszyscy możemy mieć kłopoty.

tumblr_mnlsa48dI91s72jefo1_1280.jpg

Comments

przeroog DemoNika

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.